Skuodo rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos metodininkės Vita Zaborienė ir Inga Kuokštienė dalyvavo Klaipėdoje vykusioje konferencijoje „Geroji patirtis – tvariam švietimo centrų tobulėjimui“, kurioje susitiko įvairių Lietuvos savivaldybių švietimo srities specialistai. Renginio metu buvo dalijamasi gerąja patirtimi, aptariami aktualūs profesinės veiklos klausimai, ieškoma naujų bendradarbiavimo ir veiklos tobulinimo sprendimų.
Konferencijos dalyviai turėjo galimybę išklausyti aktualius pranešimus ir įsitraukti į diskusijas apie šiandienos švietimo iššūkius bei galimybes. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė kultūros vadybininkės, edukatorės ir teatro režisierės Vidos Narveišytės pranešimas „Autentiška lyderystė. Pasitikėjimu grįsti sprendimai“. Pranešėja akcentavo pasitikėjimo svarbą profesiniuose santykiuose, autentiškos lyderystės principus bei gebėjimą telkti bendruomenes siekiant bendrų tikslų. Įtraukiantis ir praktiškais pavyzdžiais paremtas pristatymas suteikė vertingų įžvalgų, kurias galima pritaikyti kasdienėje profesinėje veikloje.
Nacionalinės švietimo agentūros atstovė Ilona Valavičienė pristatė Nacionalinės švietimo agentūros veiklą ir jos vaidmenį pedagoginių darbuotojų profesinio tobulėjimo srityje, pabrėždama partnerystės ir bendradarbiavimo svarbą.
Daug dėmesio sulaukė diskusija „Ko mokyklos tikisi iš švietimo centrų?“, kurioje savo įžvalgomis dalijosi Klaipėdos miesto mokyklų direktorių metodinio būrelio pirmininkė, Klaipėdos Baltijos gimnazijos direktorė Jurgita Račkauskienė ir Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos direktorė Lina Stancelienė. Mokyklų vadovės kalbėjo apie glaudaus bendradarbiavimo svarbą, poreikį laiku reaguoti į švietimo bendruomenių lūkesčius ir kartu ieškoti efektyvių sprendimų ugdymo kokybei gerinti.
Antroje konferencijos dalyje vyko darbas grupėse, kuriose buvo aptariamos metodinės veiklos praktikos, stebėsenos ir tyrimų taikymas, ilgalaikių kvalifikacijos tobulinimo programų įgyvendinimo patirtys, mokyklų ir darbo rinkos sąveikos klausimai bei seminarų poveikis profesiniam augimui. Darbas grupėse sudarė galimybę ne tik išgirsti kolegų patirtis, bet ir aktyviai diskutuoti, dalintis idėjomis bei ieškoti naujų veiklos tobulinimo galimybių.
Konferencijos pabaigoje vyko refleksija, kurią vedė Lietuvos švietimo centrų darbuotojų asociacijos prezidentė, Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė ir Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro direktorė Raimonda Stirbienė. Refleksijos metu V. Bujanauskienė išsamiai aptarė aktualias švietimo sistemos problemas, kalbėjo apie metodininko pareigybės reikšmę ir svarbų vaidmenį organizuojant pedagogų profesinį tobulėjimą bei stiprinant metodinę veiklą. Buvo pabrėžta, kad metodininko darbas šiandien tampa vis reikšmingesnis telkiant švietimo bendruomenes, inicijuojant pokyčius ir užtikrinant kokybišką pagalbą pedagogams. Renginio pabaigoje padėkos žodį konferencijos organizatoriams ir dalyviams tarė Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro direktorė Raimonda Stirbienė, dėkodama už aktyvų dalyvavimą, bendrystę ir dalijimąsi gerąja patirtimi.
Konferencija tapo prasminga profesinio dialogo ir bendradarbiavimo erdve, suteikusia galimybę pasisemti naujų idėjų, įgyti vertingų žinių ir užmegzti profesinius ryšius. Įgytos patirtys ir išgirstos įžvalgos bus naudingos tolesnėje profesinėje veikloje, siekiant kokybiškų ir šiuolaikiškų sprendimų švietimo srityje.


























































