Print

DĖL PSICHOLOGINIO KONSULTAVIMO KARANTINO LAIKOTARPIU

 

Pastarosios savaitės kelia mums nemažai iššūkių. Turime pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu, ieškoti naujų darbo organizavimo būdų ir formų.

Vyriausybės nutarimu karantino laikotarpiu valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą. Siekiant saugoti ne tik savo, bet ir tų, kurie kreipiasi psichologinės pagalbos bei visos visuomenės sveikatą, karantino laikotarpiu psichologinės konsultacijos gyvo kontakto būdu gali būti teikiamos psichologo sprendimu tik išimtinais atvejais, kai yra reali grėsmė kliento gyvybei (savižudybės grėsmės atveju). EFPA pabrėžia, kad internetinės konsultacijos, ypač per vaizdo pokalbius, yra įmanoma įprasto psichologinio konsultavimo alternatyva teikiant psichologinę priežiūrą ir terapiją. Psichologinis konsultavimas internetu yra vertingas karantino laikotarpiu.

 Dabar yra galimybė ne tik mokytis būti su gyvenimo neapibrėžtumu, nesaugumu, kuris visuomet šalia, bet ir proga kiekvienam iš mūsų paaugti savo žmogiškumu – mokytis empatijos, bendruomeniškumo, solidarumo, atsidavimo, gyvenimo ne tik sau, bet ir kitam..

  Aš, psichologė Snieguolė Andrutienė konsultuoju:

 Tel: 867916639; 861876732;

 El.paštu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.;

Skype:  Snieguole Andrutiene;

Viber programėle;

Kita aktuali informacija konsultuojant karantino laikotarpiu

VšĮ „Nerimo klinika“ parengtos gairės

Europos psichologų asociacijų federacijos (EFPA) informacija

Žemaitienė, N. ir Argustaitė, G. (2014). Savižudybių, katastrofų, kitų ekstremalių situacijų valdymas ir būtinosios psichologinės pagalbos organizavimas. Metodinis leidinys / mokomoji knyga. Kaunas: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. 

Europos trauminio streso tyrimų asociacijos (ESTSS) informacija

EMDR Europe psichologinės savipagalbos gairės viruso COVID-19 plitimo situacijoje.

Pasaulio sveikatos organizacijos (WHO) informacija

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) informacija.

Karantino psichologinis poveikis ir kaip jį sumažinti: trumpa įrodymų apžvalga.