Meniu Uždaryti

Konferencijoje dalytasi patirtimi ir ieškota naujų sprendimų

Skuodo rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos metodininkės Vita Zaborienė ir Inga Kuokštienė dalyvavo Klaipėdoje vykusioje konferencijoje „Geroji patirtis – tvariam švietimo centrų tobulėjimui“, kurioje susitiko įvairių Lietuvos savivaldybių švietimo srities specialistai. Renginio metu buvo dalijamasi gerąja patirtimi, aptariami aktualūs profesinės veiklos klausimai, ieškoma naujų bendradarbiavimo ir veiklos tobulinimo sprendimų.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę išklausyti aktualius pranešimus ir įsitraukti į diskusijas apie šiandienos švietimo iššūkius bei galimybes. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė kultūros vadybininkės, edukatorės ir teatro režisierės Vidos Narveišytės pranešimas „Autentiška lyderystė. Pasitikėjimu grįsti sprendimai“. Pranešėja akcentavo pasitikėjimo svarbą profesiniuose santykiuose, autentiškos lyderystės principus bei gebėjimą telkti bendruomenes siekiant bendrų tikslų. Įtraukiantis ir praktiškais pavyzdžiais paremtas pristatymas suteikė vertingų įžvalgų, kurias galima pritaikyti kasdienėje profesinėje veikloje.

Nacionalinės švietimo agentūros atstovė Ilona Valavičienė pristatė Nacionalinės švietimo agentūros veiklą ir jos vaidmenį pedagoginių darbuotojų profesinio tobulėjimo srityje, pabrėždama partnerystės ir bendradarbiavimo svarbą.

Daug dėmesio sulaukė diskusija „Ko mokyklos tikisi iš švietimo centrų?“, kurioje savo įžvalgomis dalijosi Klaipėdos miesto mokyklų direktorių metodinio būrelio pirmininkė, Klaipėdos Baltijos gimnazijos direktorė Jurgita Račkauskienė ir Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos direktorė Lina Stancelienė. Mokyklų vadovės kalbėjo apie glaudaus bendradarbiavimo svarbą, poreikį laiku reaguoti į švietimo bendruomenių lūkesčius ir kartu ieškoti efektyvių sprendimų ugdymo kokybei gerinti.

Antroje konferencijos dalyje vyko darbas grupėse, kuriose buvo aptariamos metodinės veiklos praktikos, stebėsenos ir tyrimų taikymas, ilgalaikių kvalifikacijos tobulinimo programų įgyvendinimo patirtys, mokyklų ir darbo rinkos sąveikos klausimai bei seminarų poveikis profesiniam augimui. Darbas grupėse sudarė galimybę ne tik išgirsti kolegų patirtis, bet ir aktyviai diskutuoti, dalintis idėjomis bei ieškoti naujų veiklos tobulinimo galimybių.

Konferencijos pabaigoje vyko refleksija, kurią vedė Lietuvos švietimo centrų darbuotojų asociacijos prezidentė, Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė ir Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro direktorė Raimonda Stirbienė. Refleksijos metu V. Bujanauskienė išsamiai aptarė aktualias švietimo sistemos problemas, kalbėjo apie metodininko pareigybės reikšmę ir svarbų vaidmenį organizuojant pedagogų profesinį tobulėjimą bei stiprinant metodinę veiklą. Buvo pabrėžta, kad metodininko darbas šiandien tampa vis reikšmingesnis telkiant švietimo bendruomenes, inicijuojant pokyčius ir užtikrinant kokybišką pagalbą pedagogams. Renginio pabaigoje padėkos žodį konferencijos organizatoriams ir dalyviams tarė Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro direktorė Raimonda Stirbienė, dėkodama už aktyvų dalyvavimą, bendrystę ir dalijimąsi gerąja patirtimi.

Konferencija tapo prasminga profesinio dialogo ir bendradarbiavimo erdve, suteikusia galimybę pasisemti naujų idėjų, įgyti vertingų žinių ir užmegzti profesinius ryšius. Įgytos patirtys ir išgirstos įžvalgos bus naudingos tolesnėje profesinėje veikloje, siekiant kokybiškų ir šiuolaikiškų sprendimų švietimo srityje.

Edukacinė išvyka Telšiuose – profesinės patirties stiprinimui ir bendrystei

2026 m. gegužės 25 d. Skuodo rajono mokyklų psichologai, socialiniai pedagogai ir bibliotekininkai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Telšių švietimo ir kultūros įstaigas. Išvykos tikslas – stiprinti profesines kompetencijas, dalintis gerąja patirtimi bei susipažinti su skirtingų įstaigų taikomais darbo metodais ir bendradarbiavimo praktikomis.

Išvykos metu dalyviai buvo pasiskirstę į dvi grupes pagal profesines sritis. Psichologai ir socialiniai pedagogai lankėsi Telšių krizių centre, o bibliotekininkai tuo metu viešėjo Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

Psichologus ir socialinius pedagogus Telšių krizių centre labai šiltai priėmė centro darbuotojos – laikinai direktorės pareigas einanti psichologė Toma Vaitkevičienė bei dailės specialistė Asta Šimkevičienė. Jaukioje aplinkoje, prie kavos puodelio, specialistai diskutavo apie kasdienius iššūkius, su kuriais susiduriama dirbant ugdymo įstaigose, dalijosi profesine patirtimi ir ieškojo veiksmingų pagalbos būdų. Dalyviai taip pat turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su dailės terapijos metodais bei patys juos išbandyti praktinio užsiėmimo metu. Ši patirtis paliko daug gerų emocijų ir leido pajusti, kokį stiprų poveikį gali turėti kūrybinės terapinės veiklos.

Tuo metu bibliotekininkai lankėsi Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje, kur juos pasitiko bibliotekos direktorė Jolanta Zubienė. Vizito metu dalyvės susipažino su bibliotekos veiklomis, vykdomais projektais, skaitymo skatinimo iniciatyvomis bei edukacinėmis programomis. Buvo aptartos partnerystės galimybės, bendradarbiavimas su mokyklų bibliotekomis ir edukacinių veiklų pritaikymas bendruomenės poreikiams. Edukatorė Aušra Sirutienė pakvietė dalyvauti kūrybinėje edukacijoje, kurios metu bibliotekininkės išbandė sausos pastelės techniką ir kūrė personalinius knygų skirtukus.

Vėliau abi grupės susitiko bendroje programos dalyje ir dalyvavo ekskursijoje Telšių Ješivoje – muziejuje, įkurtame istorinėje Telšių žydų aukštojoje mokykloje. Edukacinės programos metu dalyviai išgirdo daug įdomių ir netikėtų faktų apie žydų bendruomenės gyvenimą Telšiuose, studentų kasdienybę bei reikšmingą šios vietos istorinį ir kultūrinį paveldą. Ekskursija paliko didelį įspūdį ir praplėtė žinias apie Telšių miesto istoriją.

Bendras susitikimas vyko Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje, kur dalyvius šiltai pasitiko mokyklos direktorius, administracija, švietimo pagalbos specialistai ir bibliotekos vedėja. Susitikimo metu buvo pristatyta mokyklos veikla, aptartos įtraukiojo ugdymo aktualijos, prevencinės veiklos bei specialistų bendradarbiavimo svarba kuriant saugią ir palaikančią ugdymo aplinką. Dalyviai dalijosi savo darbo kasdienybės patirtimis, diskutavo apie iššūkius bei ieškojo veiksmingų sprendimų profesinėje veikloje. Bibliotekininkės taip pat susipažino su mokyklos bibliotekos veikla, skaitymo skatinimo iniciatyvomis bei renginių organizavimo patirtimi.

Ši edukacinė išvyka tapo prasminga profesinio tobulėjimo ir bendradarbiavimo patirtimi. Dalyviai ne tik pagilino profesines žinias, bet ir sustiprino tarpusavio ryšius, pasisėmė naujų idėjų bei įkvėpimo tolimesnei profesinei veiklai.

Šiluma, kūrybiškumas ir bendrystė renginyje „Saugus vaikas – laimingas vaikas“

Nors Skuodo Bartuvos progimnazijos stadione tądien pūtė žvarbokas vėjas, renginio dalyvių veiduose netrūko šypsenų, geros nuotaikos ir nuoširdaus vaikiško džiaugsmo. Čia vyko renginys „Saugus vaikas – laimingas vaikas“, kurį organizavo Skuodo rajono socialinių pedagogų metodinis būrelis. Į renginį susirinkę vaikai iš Skuodo rajono mokyklų ir darželių pasiskirstė į šešias komandas ir dalyvavo įvairių institucijų parengtose veiklose.

Viso renginio metu stadione skambėjo vaikų juokas, palaikymo šūksniai ir netrūko smagaus šurmulio. Užduotys skatino draugiškumą, bendravimą, kūrybiškumą bei buvimą kartu. Skuodo rajono savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba pakvietė vaikus į kūrybinę veiklą – klausydamiesi Broniaus Jonušo maršo melodijos dalyviai kūrė ketureilius ir juos iliustravo. Vaikų darbuose atsispindėjo fantazija, spalvos ir nuoširdžios emocijos. Kitos užduoties metu komandos iš virvės formavo žvaigždę. Ši veikla tapo gražiu bendrystės simboliu – vaikai vieni kitus stebėjo, palaikė ir drauge ieškojo būdo, kaip pasiekti bendrą rezultatą.

Nepaisant vėsaus oro, renginyje netrūko šilumos. Ją kūrė vaikų bendravimas, juokas, nuoširdus įsitraukimas ir gera nuotaika. Tokios akimirkos primena, kad saugi vaikystė prasideda nuo paprasto buvimo kartu, draugiško žodžio ir galimybės kiekvienam vaikui jaustis svarbiam bei priimtam.

Edukacinė išvyka į Kretingos rajono Salantų gimnaziją: dalijimasis gerąja gamtos mokslų ugdymo patirtimi

2026 m. gegužės 7 d. Skuodo rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos organizuotoje edukacinėje išvykoje dalyvavo Skuodo rajono biologijos-chemijos metodinio būrelio bei fizikos mokytojai. Išvykos tema – „Integruotas praktinių ir tiriamųjų veiklų taikymas gamtos moksluose, stiprinant mokinių analitinius gebėjimus ir pasirengimą egzaminams“.

Edukacinės programos tikslas – tobulinti biologijos mokytojų kompetencijas, taikant eksperimento metodą bei stiprinant mokinių pasirengimą biologijos egzaminams. Susitikimo metu pedagogai turėjo galimybę susipažinti su Kretingos rajono Salantų gimnazijoje taikomais praktiniais ir tiriamaisiais metodais, stebėti vykdomas veiklas bei aptarti jų naudą ugdymo procese.

Salantų gimnazijos gamtos mokslų laboratorijoje vykusiuose pranešimuose biologijos mokytoja metodininkė Rasa Bumblienė pristatė eksperimento metodo taikymo galimybes mokinių tiriamojoje veikloje bei vedė praktinius tyrimus. Dalyviai stebėjo tyrimą „Skirtingo fizinio krūvio įtaka širdies darbui ir kvėpavimo dažniui“ bei analizavo fotosintezės reakcijos greičio priklausomybę nuo šviesos intensyvumo. Pastarąjį tyrimą kartu pristatė fizikos mokytojas Bronislovas Bagočius.

Renginio metu taip pat skaitytas pranešimas „Efektyvi pagalba mokiniui ruošiantis valstybiniam brandos egzaminui“, kurį pristatė Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos biologijos mokytoja ekspertė, Skuodo rajono biologijos-chemijos metodinio būrelio pirmininkė Irena Kondrotienė. Diskusijų ir refleksijos metu pedagogai dalijosi gerąja patirtimi, aptarė praktinių veiklų naudą bei jų taikymo galimybes ruošiant mokinius egzaminams.

Tokios edukacinės išvykos stiprina profesinį bendradarbiavimą tarp mokyklų, skatina dalijimąsi gerąja patirtimi ir padeda ieškoti inovatyvių ugdymo metodų, kurie ugdo mokinių analitinius, tiriamuosius bei problemų sprendimo gebėjimus.

Nuotraukos Skuodo rajono biologijos-chemijos metodinio būrelio pirmininkės Irenos Kondrotienės

„Muzikuoju su draugais 2026“ – muzikos, talentų ir bendrystės šventė Skuode

Balandžio 24 dieną Skuodo meno mokykloje skambėjo muzika ir tvyrojo ypatinga šventinė nuotaika – čia vyko tarptautinis instrumentinių ansamblių konkursas „Muzikuoju su draugais 2026“. Renginys subūrė gausų būrį jaunųjų muzikantų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių bei svečius iš Latvijos.

Šių metų konkursas išsiskyrė dalyvių gausa ir geografine įvairove. Savo gebėjimus ir kūrybiškumą demonstravo mokiniai iš Skuodo meno mokyklos bei jos Mosėdžio ir Ylakių skyrių, taip pat iš Klaipėdos Jeronimo Kačinsko ir Juozo Karoso muzikos mokyklų, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos, Kretingos ir Salantų meno mokyklų. Konkurse dalyvavo ir jaunieji talentai iš Latvijos – Nicos bei Priekulės muzikos ir meno mokyklų, taip pat atstovai iš Šilalės, Telšių, Šiaulių ir Ventos ugdymo įstaigų.

Renginys ne tik suteikė galimybę jauniesiems muzikantams pasirodyti scenoje, bet ir tapo puikia proga dalintis patirtimi, užmegzti naujas pažintis bei stiprinti kultūrinius ryšius tarp skirtingų regionų ir šalių.

Konkurso dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga komisija: pirmininkė Inga Grušaitė, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė, Priekulės (Latvija) meno ir muzikos mokyklos direktorė Inita Rubeze bei Skuodo meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Andriekuvienė. Komisijos pirmininkė džiaugėsi jaunųjų atlikėjų drąsa, kūrybiškumu ir nuoširdžiomis pastangomis, kurios atsispindėjo kiekviename pasirodyme.

Ypatinga padėka skiriama konkurso organizatorei, idėjos autorei ir kuratorei, mokytojai ekspertei Kazimierai Andriuškienei, kurios iniciatyva šis renginys jau ne pirmus metus suburia muzikai neabejingą jaunimą.

Šventės kulminacija tapo apdovanojimų ceremonija, kurios metu paskelbti ir pagerbti geriausiai pasirodę ansambliai. Konkursas dar kartą patvirtino, kad muzika vienija, įkvepia ir kuria prasmingas patirtis jaunajai kartai.

Įkvepianti edukacinė išvyka į Akmenės rajoną

Balandžio 17 dieną Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro treneriai bei rajono mokyklų fizinio ugdymo mokytojai leidosi į prasmingą edukacinę išvyką į Akmenės rajoną. Šios išvykos tikslas – ne tik tobulinti profesines kompetencijas, bet ir pasisemti naujų idėjų bei pasidalinti gerąja patirtimi.

Viešnagė prasidėjo Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje, kur dalyviai turėjo galimybę stebėti atvirą fizinio ugdymo pamoką. Pamoką vedė fizinio ugdymo vyr. mokytojas ir krepšinio treneris Martynas Valters, kuris pademonstravo šiuolaikiškus mokinių įtraukimo, motyvavimo bei aktyvaus ugdymo metodus. Po pamokos vyko išsamus aptarimas – diskutuota apie taikytas strategijas, dalintasi įžvalgomis, reflektuota apie praktikos pritaikymą savo ugdymo įstaigose.

Vėliau išvykos dalyviai lankėsi Akmenės rajono sporto centre, kur susipažino su įstaigos veikla, sporto infrastruktūra bei organizaciniais sprendimais. Susitikimo metu netrūko gyvų diskusijų, klausimų ir patirties mainų, kurie dar labiau sustiprino bendradarbiavimo svarbą tarp skirtingų savivaldybių specialistų.

Ši diena buvo kupina naujų žinių, prasmingų pokalbių ir įkvėpimo tolimesniam darbui. Tokios išvykos ne tik plečia profesinį akiratį, bet ir skatina nuolat ieškoti inovatyvių sprendimų, siekiant kokybiško ir šiuolaikiško fizinio ugdymo.

Dalindamiesi patirtimi – augame kartu!

Pristatytas 2026–2028 m. neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiksmų planas

2026 m. balandžio 15 d. Skuodo rajono savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba pristatė 2026–2028 metų neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi veiksmų planą. Pristatymo metu aptarti pagrindiniai plano tikslai, uždaviniai bei numatomos įgyvendinimo priemonės, orientuotos į suaugusiųjų mokymosi visą gyvenimą skatinimą ir švietimo paslaugų plėtrą.

Renginyje dalyvavo Skuodo rajone veikiančių institucijų atstovai, vykdantys neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklas. Susitikimo metu jiems buvo pristatytas veiksmų planas, akcentuota tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarba, aptartos partnerystės stiprinimo galimybės bei bendros veiklos kryptys.

Veiksmų plano tikslas – užtikrinti nuoseklią, tarpinstituciniu bendradarbiavimu grįstą neformaliojo suaugusiųjų švietimo plėtrą, sudarančią prielaidas mokymuisi visą gyvenimą. Numatyta plėsti teikiamų paslaugų spektrą, stiprinti suaugusiųjų mokymosi motyvaciją, vykdyti švietimo veiklų stebėseną bei organizuoti iniciatyvas, skatinančias aktyvų gyventojų įsitraukimą.

Įgyvendinant planą tikimasi gerinti švietimo paslaugų kokybę ir prieinamumą, stiprinti institucijų bendradarbiavimą, plėtoti mokymosi galimybes bei sudaryti sąlygas suaugusiesiems tobulinti kompetencijas, aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime ir siekti asmeninio bei profesinio augimo.

Edukacinė išvyka į Neringą: patirtys, įkvepiančios pokyčiams

2026 m. balandžio 9 d. Skuodo rajono mokyklų metodinės tarybos nariai, būrelių pirmininkai bei direktorių pavaduotojai ugdymui dalyvavo edukacinėje išvykoje į Neringą. Šios išvykos tikslas – stiprinti švietimo lyderių gebėjimus kokybiškai įgyvendinti atnaujintą ugdymo turinį, dalijantis gerąja patirtimi ir gilinant supratimą apie įtraukaus ugdymo principus.

Išvyka prasidėjo anksti ryte – dalyviai iš Skuodo išvyko mokykliniu autobusiuku, o iš Klaipėdos Naujosios perkėlos keltu persikėlė į Smiltynę. Kelionė tęsėsi Kuršių nerijos link, kur laukė turininga ir įvairiapusė programa.

Vienas pirmųjų sustojimų – Juodkrantės lankytojų centras. Čia dalyviai susipažino su Kuršių nerijos gamtiniu ir kultūriniu paveldu, išbandė interaktyvias ekspozicijas, leidusias praktiškai patirti, kaip šiuolaikinės technologijos gali būti prasmingai integruojamos į ugdymo procesą.

Svarbiausia išvykos dalis – apsilankymas Neringos gimnazijoje. Renginio „Metodinė partnerystė ir lyderystė įgyvendinant atnaujintą ugdymo turinį: Neringos gimnazijos patirtys“ metu buvo akcentuotas sisteminis požiūris į ugdymo turinio atnaujinimą, orientuojantis į kompetencijomis grįstą ugdymą, įtraukties didinimą bei mokinių įvairovės pripažinimą.

Susitikimo metu mokyklos vadovai ir bendruomenė pristatė savo patirtį, akcentuodami metodinę partnerystę, lyderystę ir nuolatinį profesinį dialogą. Didelį įspūdį paliko mokyklos pavaduotojos ugdymui Vitalijos dėmesys kiekvienam – tai aiškiai atskleidė, kad gimnazijoje gera ne tik mokytis, bet ir dirbti. Pristatymo metu parodytas reprezentacinis mokyklos filmukas kūrybiškai atskleidė gimnazijos istoriją, vertybes ir bendruomenės stiprybę.

Ypač išsiskyrė gimnazijos požiūris į ugdymą – čia mokymasis dažnai perkeliamas už klasės ribų. Pamokos vyksta gamtoje: kopose, miškuose, prie jūros. Tokia aplinka tampa ne tik fonu, bet ir aktyvia mokymosi erdve. Mokiniai gali stebėti, tyrinėti, patirti ir atrasti – mokymasis tampa gyvas, prasmingas ir artimas realiam pasauliui.

Ne mažiau įsimintinos ir jaukios, bendruomeniškos detalės. Klasėje dalyviai sutiko ir netikėtą „mokinį“ – triušiuką, kuris, pasak mokytojų, uoliai „padeda“ pradinukams mokytis: spręsti matematikos užduotis, rašyti pirmąsias raideles, o savaitgaliais net iškeliauja svečiuotis į vaikų namus. Tokios iniciatyvos kuria šiltą, saugią ir vaikams patrauklią aplinką.

Pedagogams didelį įspūdį paliko patyriminis edukacinis užsiėmimas „Istorija, kurioje kalba daugybė rankų“. Jo metu dalyviai gilinosi į neverbalinės komunikacijos, emocinės raiškos ir įtraukiojo ugdymo principus, praktiškai išbandė kūrybines veiklas, paremtas bendradarbiavimu ir sensorine patirtimi. Šis užsiėmimas atskleidė, kaip svarbu ieškoti įvairių būdų pasiekti kiekvieną mokinį.

Vėliau vyko ir praktinis darbas grupėse – svarbi renginio dalis. Neringos gimnazijos pavaduotoja Vitalija kartu su metodinių būrelių pirmininke organizavo darbą šešiose grupėse. Dalyviai dalijosi savo patirtimi, kaip atnaujintų bendrųjų ugdymo programų principai taikomi kasdienėje pedagoginėje veikloje, aptarė taikomus metodus, sėkmes bei iššūkius. Ši veikla buvo skirta stiprinti gebėjimus kokybiškai įgyvendinti atnaujintą ugdymo turinį, integruojant universalaus dizaino ugdyme principus bei plėtojant įtraukią, mokinių poreikius atliepiančią ugdymo praktiką.

Antroje dienos dalyje vyko mokyklos veiklų pristatymas ir diskusijos su Neringos gimnazijos mokytojais. Neformalioje aplinkoje buvo plėtojamas profesinis dialogas, dalijamasi patirtimis, aptariami iššūkiai ir galimybės. Tokie susitikimai stiprina bendradarbiavimą ir įkvepia naujoms idėjoms.

Kultūrinė išvykos dalis taip pat buvo reikšminga. Dalyviai aplankė Thomo Manno vasaros rezidenciją Nidoje, kur muziejaus darbuotoja išsamiai ir įtaigiai papasakojo apie rašytojo gyvenimą, kūrybą bei jo ryšį su Nida. Taip pat grožėtasi įspūdingu Kuršių nerijos kraštovaizdžiu – aplankytos Preilos ar Mirusios kopos. Šios vietos pedagogams atsiskleidė kaip puikios „lauko klasės“, kuriose galima integruoti įvairius mokomuosius dalykus, skatinti patyriminį mokymąsi ir ugdyti mokinių aplinkos pažinimą.

Ši edukacinė išvyka tapo ne tik profesinio tobulėjimo, bet ir įkvėpimo šaltiniu. Neringos gimnazijos patirtys dar kartą priminė, kad šiuolaikinis ugdymas turi būti lankstus, atviras ir kūrybiškas, o mokymasis gali vykti visur – ne tik klasėje, bet ir gamtoje, kultūrinėje aplinkoje ar bendruomenėje.

Skuodo rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos metodininkės
Vita Zaborienė ir Inga Kuokštienė

APKLAUSOS APIBENDRINIMO ATASKAITA

Skuodo pedagoginė psichologinė tarnyba 2025 m. spalio–lapkričio mėnesiais vykdė pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų apklausą, skirtą įtraukiojo ugdymo įgyvendinimo situacijai Skuodo rajono ugdymo įstaigose įvertinti. Tyrimu siekta išsiaiškinti pedagogų pasirengimą, kylančius iššūkius bei reikalingą pagalbą, siekiant gerinti ugdymo prieinamumą visiems mokiniams.

Apklausos rezultatai leis atskleisti stipriąsias sritis, identifikuoti tobulintinas kryptis ir sudarys pagrindą tolimesniems sprendimams, stiprinant įtraukiojo ugdymo kokybę rajone.

APKLAUSOS APIBENDRINIMO ATASKAITA

Metodinės priemonės „Pamatyk, pasakyk, padaryk“ pristatymas

2026 m. balandžio 9 d. Skuodo rajono savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje vyko Skuodo rajono logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinio būrelio susirinkimas. Susitikimo metu buvo pristatyta logopedės ir specialiosios pedagogės Jolantos Viršilienės sukurta metodinė priemonė „Pamatyk, pasakyk, padaryk“.

Ši priemonė skirta vaikų kalbos, pažintinių gebėjimų bei smulkiosios motorikos lavinimui ir vertinimui. Taip pat ji padeda ugdyti svarbius mąstymo įgūdžius, tokius kaip gebėjimas rūšiuoti daiktus pagal kategorijas.Priemonė gali būti sėkmingai taikoma tiek ugdymo, tiek vertinimo procese, derinant su kitais metodais.

Džiaugiamės galėdami dalintis gerąja patirtimi ir kurti vaikų ugdymui ir vertinimui naudingas priemones!

Skip to content