2026 m. gegužės 7 d. Skuodo rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos organizuotoje edukacinėje išvykoje dalyvavo Skuodo rajono biologijos-chemijos metodinio būrelio bei fizikos mokytojai. Išvykos tema – „Integruotas praktinių ir tiriamųjų veiklų taikymas gamtos moksluose, stiprinant mokinių analitinius gebėjimus ir pasirengimą egzaminams“.
Edukacinės programos tikslas – tobulinti biologijos mokytojų kompetencijas, taikant eksperimento metodą bei stiprinant mokinių pasirengimą biologijos egzaminams. Susitikimo metu pedagogai turėjo galimybę susipažinti su Kretingos rajono Salantų gimnazijoje taikomais praktiniais ir tiriamaisiais metodais, stebėti vykdomas veiklas bei aptarti jų naudą ugdymo procese.
Salantų gimnazijos gamtos mokslų laboratorijoje vykusiuose pranešimuose biologijos mokytoja metodininkė Rasa Bumblienė pristatė eksperimento metodo taikymo galimybes mokinių tiriamojoje veikloje bei vedė praktinius tyrimus. Dalyviai stebėjo tyrimą „Skirtingo fizinio krūvio įtaka širdies darbui ir kvėpavimo dažniui“ bei analizavo fotosintezės reakcijos greičio priklausomybę nuo šviesos intensyvumo. Pastarąjį tyrimą kartu pristatė fizikos mokytojas Bronislovas Bagočius.
Renginio metu taip pat skaitytas pranešimas „Efektyvi pagalba mokiniui ruošiantis valstybiniam brandos egzaminui“, kurį pristatė Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos biologijos mokytoja ekspertė, Skuodo rajono biologijos-chemijos metodinio būrelio pirmininkė Irena Kondrotienė. Diskusijų ir refleksijos metu pedagogai dalijosi gerąja patirtimi, aptarė praktinių veiklų naudą bei jų taikymo galimybes ruošiant mokinius egzaminams.
Tokios edukacinės išvykos stiprina profesinį bendradarbiavimą tarp mokyklų, skatina dalijimąsi gerąja patirtimi ir padeda ieškoti inovatyvių ugdymo metodų, kurie ugdo mokinių analitinius, tiriamuosius bei problemų sprendimo gebėjimus.
Nuotraukos Skuodo rajono biologijos-chemijos metodinio būrelio pirmininkės Irenos Kondrotienės



