Meniu Uždaryti

Edukacinė išvyka Telšiuose – profesinės patirties stiprinimui ir bendrystei

2026 m. gegužės 25 d. Skuodo rajono mokyklų psichologai, socialiniai pedagogai ir bibliotekininkai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Telšių švietimo ir kultūros įstaigas. Išvykos tikslas – stiprinti profesines kompetencijas, dalintis gerąja patirtimi bei susipažinti su skirtingų įstaigų taikomais darbo metodais ir bendradarbiavimo praktikomis.

Išvykos metu dalyviai buvo pasiskirstę į dvi grupes pagal profesines sritis. Psichologai ir socialiniai pedagogai lankėsi Telšių krizių centre, o bibliotekininkai tuo metu viešėjo Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

Psichologus ir socialinius pedagogus Telšių krizių centre labai šiltai priėmė centro darbuotojos – laikinai direktorės pareigas einanti psichologė Toma Vaitkevičienė bei dailės specialistė Asta Šimkevičienė. Jaukioje aplinkoje, prie kavos puodelio, specialistai diskutavo apie kasdienius iššūkius, su kuriais susiduriama dirbant ugdymo įstaigose, dalijosi profesine patirtimi ir ieškojo veiksmingų pagalbos būdų. Dalyviai taip pat turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su dailės terapijos metodais bei patys juos išbandyti praktinio užsiėmimo metu. Ši patirtis paliko daug gerų emocijų ir leido pajusti, kokį stiprų poveikį gali turėti kūrybinės terapinės veiklos.

Tuo metu bibliotekininkai lankėsi Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje, kur juos pasitiko bibliotekos direktorė Jolanta Zubienė. Vizito metu dalyvės susipažino su bibliotekos veiklomis, vykdomais projektais, skaitymo skatinimo iniciatyvomis bei edukacinėmis programomis. Buvo aptartos partnerystės galimybės, bendradarbiavimas su mokyklų bibliotekomis ir edukacinių veiklų pritaikymas bendruomenės poreikiams. Edukatorė Aušra Sirutienė pakvietė dalyvauti kūrybinėje edukacijoje, kurios metu bibliotekininkės išbandė sausos pastelės techniką ir kūrė personalinius knygų skirtukus.

Vėliau abi grupės susitiko bendroje programos dalyje ir dalyvavo ekskursijoje Telšių Ješivoje – muziejuje, įkurtame istorinėje Telšių žydų aukštojoje mokykloje. Edukacinės programos metu dalyviai išgirdo daug įdomių ir netikėtų faktų apie žydų bendruomenės gyvenimą Telšiuose, studentų kasdienybę bei reikšmingą šios vietos istorinį ir kultūrinį paveldą. Ekskursija paliko didelį įspūdį ir praplėtė žinias apie Telšių miesto istoriją.

Bendras susitikimas vyko Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje, kur dalyvius šiltai pasitiko mokyklos direktorius, administracija, švietimo pagalbos specialistai ir bibliotekos vedėja. Susitikimo metu buvo pristatyta mokyklos veikla, aptartos įtraukiojo ugdymo aktualijos, prevencinės veiklos bei specialistų bendradarbiavimo svarba kuriant saugią ir palaikančią ugdymo aplinką. Dalyviai dalijosi savo darbo kasdienybės patirtimis, diskutavo apie iššūkius bei ieškojo veiksmingų sprendimų profesinėje veikloje. Bibliotekininkės taip pat susipažino su mokyklos bibliotekos veikla, skaitymo skatinimo iniciatyvomis bei renginių organizavimo patirtimi.

Ši edukacinė išvyka tapo prasminga profesinio tobulėjimo ir bendradarbiavimo patirtimi. Dalyviai ne tik pagilino profesines žinias, bet ir sustiprino tarpusavio ryšius, pasisėmė naujų idėjų bei įkvėpimo tolimesnei profesinei veiklai.

Skip to content